Polska - Filtracja Membranowa advertising    

Membranowe techniki separacyjne       


GE Betz GE Betz -
- Polska

Malgorzata SZEMBEK, Tel. +48 601 28 75 20
Produkty:  


INTERMASZ - MEMBRANY CERAMICZNE DO FILTRACJI MEMBRANOWEJ INTERMASZ -
- ul.Swietokrzyska 87, 62-300 Wrzesnia, Polska

Marcin i Józef Skrzypek, email: , Tel. 0 61 436 19 29

INTERMASZ - Filtracja membranowa dziala w Polsce od roku 1998 jako wylaczny przedstawiciel handlowy i techniczny firmy TAMI Deutschland (grupa TAMI Industries). TAMI Industries jest jednym z wiodacych producentów membran ceramicznych. Jest to spólka akcyjna nalezaca w calosci do osób prywatnych. Firma powstala przed niespelna 10 latu we Francji, pomimo to, dzieki innowacyjnym koncepcjom membran i systemów filtracyjnych, które znalazly zastosowanie w ponad 1.500 aplikacji w rozmaitych galeziach przemyslu, zdolala osiagnac pozycje jednego z najbardziej liczacych sie wytwórców membran ceramicznych na swiecie.
Produkty:   Membrany ceramiczne do filtracji membranowej


APV Membrany - Filtracja Membranowa Invensys Systems Spólka z o.o. -
- ul. Annopol 3, 03-235 Warszawa, Polska

email, Tel. 022-519-0120

Filtracja membranowa odeszla daleko od wizerunku laboratoryjnych rzadkosci, za jaka uwazano ja przez dlugi czas. Ostatnie 20-30 lat byly swiadkami ogromnego rozwoju urzadzen i procesów filtracji membranowej. Firma APV Membrane Filtration byla aktywnie zaangazowana w ten rozwój od samego poczatku, a nasz wklad w rozwój nowych procesów i typów membran, zarówno w tradycyjnych jak i nowych produktów jest znaczacy.
Nasz wysilek w zakresie badan i rozwoju w dziedzinach takich jak: nowe produkty, wydajnosc i oplacalnosc przetwarzania, zaowocowal ponad 1000 linii produkcyjnych na calym swiecie, z czego okolo 800 to linie przetwórstwa mleczarskiego. Taki rezultat czyni firme APV Membrane Filtration swiatowym liderem filtracji membranowej w przemysle mleczarskim.
Produkty:  

Typy filtracji membranowej: Odwrócona osmoza, Nanofiltracja, Ultrafiltracja, Microfiltracja.
Zastosowania: Mleczarstwo, Przemysl spozywczy (browarnictwo, przemysl soków i napojów etc.)


MTB TECHNOLOGIES, Przemyslowe Systemy Filtracyjne i Akcesoria MTB TECHNOLOGIES LTD. - www.mtbtechnologies.com.pl
- S. Wojciechowskiego 17, 02-495 Warszawa, Poland

Andrzej Chybinski, email, Tel.

Nasza firma od utworzenia w 2002 roku dziala w branzy przemyslowej filtracji cieczy. Dostarczamy kompletne systemy filtracyjne oraz akcesoria. Zajmujemy sie projektowaniem, montazem i serwisem przemyslowych instalacji membranowych do mikrofiltracji, ultrafiltracji, nanofiltracji i odwróconej osmozy. Dostarczamy systemy calkowicie lub czesciowo zautomatyzowane, ewentualnie sterowane recznie. Produkujemy mobilne systemy filtracyjne do wytwarzania wody przeznaczone do montazu na podwoziach samochodowych lub przyczepach. Nowoscia sa mikrofiltracyjne zanurzeniowe instalacje membranowe. Mamy doswiadczenia w przemysle spozywczym, mleczarstwie, uzdatnianiu wody, oczyszczaniu scieków oraz wielu innych. Wytwarzamy moduly membranowe do mikrofiltracji z zastosowaniem wlasnych membran kapilarnych lub róznego typu membran innych producentów. Produkujemy membrany kapilarne do mikrofiltracji.
Produkty:   Przemyslowe Systemy Filtracyjne i Akcesoria

- systemy filtracji membranowej
- Moduly membranowe
- Membrany
- Wklady Filtracyjne


PolymemTech PolymemTech Sp. z o.o. - www.polymemtech.pl
- Al.Niepodległości 118/90, 02-577 Warszawa, Polska

email: , Tel. +48 22 115 11 40

Firma PolymemTech projektuje oraz wytwarza kompletne instalacje do separacji i oczyszczania cieczy oraz gazów w oparciu o technologię membranową. Na czele zespołu stoi prof. Wojciech Piątkiewicz – ekspert w dziedzinie filtracji cieczy technikami membranowymi.
Produkty:   kompletne instalacje do separacji i oczyszczania cieczy oraz gazów

Obecnie w badania nad membranami zaangażowany jest zespół inżynierów mających doświadczenie z zakresu:
- projektowania instalacji
- inżynierii procesowej
- projektowania CAD
- projektowania układów automatycznej regulacji (głównie PLC)
- produkcji przemysłowej
- zarządzania projektami


PREKSIM Filtracja Laboratoryjna PREKSIM -
- 22-400 ZAMOSC SKR. POCZT. 160, AL. PR. S. WYSZYNSKIEGO 65/28, Polska

email: , Tel./Fax 0-84-6279299
Produkty:   Filtracja Laboratoryjna

- Filtry membranowe sterylne o róznych srednicach i porowatosciach,
- Filtry membranowe sterylne jednorazowe, Stale podloza, (NutriDisks), Urzadzenia i akcesoria do filtracji.




Books
Membrany i membranowe techniki rozdzialu
Membrany i membranowe techniki rozdzialu
Anna Narebska (red.)
ISBN 83-231-0937-0, ss. 330, twarda oprawa, 1997 Torun, wyd. 1





W wielu procesach technologicznych zachodzi potrzeba rozdzielania roztworu na dwie czesci w taki sposób, aby w jednej - o malej objetosci - znalazly sie substancje rozpuszczone, a w drugiej - o objetosci znacznie wiekszej - rozpuszczalnik. Rozdzielenia takiego mozna dokonac za pomoca filtracji cisnieniowej roztworu przez membrane pólprzepuszczalna. W zaleznosci od wlasciwosci separacyjnej membrany proces nosi nazwe ultrafiltracji (UF), nanofiltracji (NF) lub osmozy odwroconej (RO). Membrana wraz ze stanowiacym obudowe naczyniem tworzy modul, który jest elementem separacyjnym (separlatorem).

Przy pomocy pompy roztwór wyjsciowy (surówka) cyrkuluje przez modul równolegle do powierzchni membrany pod cisnieniem 0,1-7 Mpa. Na druga strone membrany przechodzi rozpuszczalnik i znikome ilosci substancji rozpuszczonych (permeat). Surówka opuszczajaca modul jest zubozona o odprowadzony permeat, zatem charakteryzuje sie rosnacym w funkcji czasu stezeniem substancji rozpuszczonych i malejaca objetoscia. Rozdzielanie odbywa sie na poziomie molekul i jonów, totez za pomoca tych procesów prowadzic mozna zatezanie zawiesin i roztworów z ich równoczesnym oczyszczaniem. Poniewaz substancje promieniotwórcze w odpadach cieklych wystepuja zarówno w postaci molekul, jak i jonów, proces ich oczyszczania/zatezania wymaga stosowania kaskad zbudowanych ze stopnia UF i kilku stopni NF lub RO. Mozliwa jest redukcja objetosci c.o.p. o 2 - 3 rzedy wielkosci i otrzymanie permeatu o aktywnosci wlasciwej rzedu kilku Bq/dm3).



    www.membrane-guide.com